به نظر شما یک زندگی خوب باید دارای چه ویژگی هایی  باشد؟

بی شک همه انسانها در هر کشور و در هر فرهنگ و موقعیتی که هستند خواهان یک زندگی خوب هستند.

این را همه قبول دارند! اما از این همه چند نفر به این نوع زندگی تونستند دست پیدا کنند؟

واقعیت امر اینه که حداقل در زمان کنونی ما تعداد آدمهایی که واقعا از زندگی و دارایی و ... راضی باشند خیلی کم هستو اکثر آدمها از وضعیت.کار.زندگی.درآمد.خانواده و... رضایت کاملی ندارند.

خب این موضوع برای ما خیلی طبیعی شده و جالب اینجاست که ما آدمهای کنونی این امر را به عنوان یک امر کاملا طبیعی در زندگی خودمون پذیرفته ایم!!! من این موضوع را می تونم اثبات کنم و خیلی ساده با یک مثال بگم اگه کسی شغل خاصی نداشته باشه. وقت آزاد زیادی داشته باشه. در مورد مسائل مالی فکر نکنه از نظر ما یک آدم بی خیال و بدردنخور و شکست خورده و... حساب می شه! هر کس مخالفه حتما برای من توضیح بده که دلیلش چیه؟

اما ای آدمها. مگر ما اومدیم اینجا فقط حرص بخوریمو فقط اعصابمون رو ناراحت کنیم. مگر اومدیم تووی این دنیا فقط مال جمع کنیم...

نه !

هدف اصلا حوالی این موارد هم دور نمی زنه چه برسه که هدف خود این موارد باشه!  بابا ما اومدیم اینجا خودمون رو بسازیم. اومدیم آدم بشیم. اومدیم با لذت از این دنیا درس بیاموزیم. آیا به نظر شما این چیز خیلی عجیبیه؟

این همه دردسر و نگگرانی بی مورد که ما برا خودمون در آوردیم به چه کار میاد؟ مگه ما آدمها هر کدوم برای خودمون عقل و درک و شعور جداگانه نداریم که ازش استفاده نمی کنیم؟

کافیه یه ذره از مواهب اختصاصی خودمون استفاده مفید بکنیم تا بفهمیم که معنی واقعی زندگی چیه!

موفق باشید

حتما نظر خودتون رو به منم بگید. ممنونم


 

نوشته شده توسط محمد مهدی طاهرنژاد در . موضوع | .